Skandal Olay: 24 Yaşındaki Öğretmen 3 Öğrencisi ile..

Skandal haberin adresi Amerika Berleşik Devletleri oldu. Amerika'nın Teksas eyaletinde yaşamakta olan 24 yaşındaki İspanyolca öğretmeni Aracely Sauceda isimli öğretmen, üç ayrı öğrencisi ile ilişkisi olduğu gerekçesi ile tutuklandı.

Geçtiğimiz yılın eylül ayında ortaya çıkan olayda, okul yönetiminin öğretmenin bir öğrencisi ile ilişkisi olduğundan şüphelenmesi üzerine polis öğretmenin yakalanması ve gözaltına alınması için çalışma başlattı. Hakkında çıkan yakalama kararı sonrası polise teslim olan öğretmenin, 16 yaşındaki öğrencisi ile ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Öğretmen aynı gün içinde kefalet ile serbest bırakıldı. Soruşturmayı sürdüren polis ekipleri, öğretmenin başka bir öğrencisi ile de ilişkisi olduğunu ortaya çıkardı.

Yeni bilginin de ortaya çıkması üzerine polis ekipleri, öğretmen hakkında yeniden yakalama kararı çıkardı. Hakkında ikinci kez yakalama kararı çıkarılan öğretmen geçtiğimiz Çarşamda günü Meksiko eyaletinde giriş yaptığı sırada yakalandı. Bu sırada çalıştığı okulda öğrencilerin öğretmenin okulda başka bir öğrenci ile ilişki yaşadığı söylentileri de yayılmay başladı. Bunun üzerine öğretmen tutuklanmadan bir gün önce istifa etti. Aynı eyaletten bir kaç gün önce 15 yaşındaki bir öğrencisi ile ilişkiye giren öğretmen 15 yıl hapis cezası almıştı.

Tutuklu bulunan öğretmen için 19 Mart'ta mahkeme gerçekleşti. Mahkeme sonucu öğretmen hakkında tutukluluk kararının devamı kararı verildi.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4240872/skandal-olay-24-yasindaki-ogretmen-3-ogrencisi-ile