Windows Media Player Tarihe mi Karışıyor? İşte Yerine Gelen Uygulama

ABD menşeli dünya teknoloji devi Microsoft, 27 yıl gibi çok uzun bir süredir hayatımızda olan Windows Media Player ile ilgili flaş bir karar aldı. Edinilen son bilgilere göre Microsoft, ortaya çıkan bir görsele göre Media Player'i kaldırılacak gibi duruyor.

Dünya devi Microsoft şirketine yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, 1991 yılında hayatımıza giren Windows Media Player, yerini Filmler & TV adlı uygulamaya bırakacak. Söz konusu görselde Windows Media Player'dan bir şeyler açmaya çalıştığınızda sistem kullanıcıya Filmler & TV uygulamasını indirmesini öneriyor.

Henüz iddia boyutunda olan bu değişiklik hakkında, Microsoft'tan henüz resmi bir açıklama ise gelmedi. Microsoft'un Windows 10 ile birlikte sunduğu Filmler & TV uygulaması, 4K video, 360 derece kamera desteği gibi pek çok seçeneği içinde barındırıyor.

Dünya teknoloji devi Microsoft geçtiğimiz yıl getirdiği yeni Windows 10 güncellemesiyle 32 yıllık çizim ve grafik programı Paint'i kaldırmayı planladığını duyurmutu. Gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalan Microsoft, paint'i kaldırma yönündeki kararını değiştirmişti. MS Paint yeni güncelleme ile Windows'tan kaldırıldı ancak kullanıcılar istediği zaman Paint'i Windows mağazasına giderek indirebiliyor.

Windows Media Player'in ise ne zaman kaldırılacağı henüz belli değil.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4240421/windows-media-player-tarihe-mi-karisiyor-iste-yerine-gelen-uygulama