KPSS 2016/1 ile Avukat Pozisyonuna Başvuru Şartları Nelerdir?

KPSS 2016/1 kadro tercih kılavuzu 22 Haziran'da yayımlandı. Tercih kılavuzu içinde tüm bilgiler ayrıntıları ile verildi.

KPSS 2016/1 ile Avukat pozisyonlarına atanmak için başvuracak adayların hangi şartları taşımaları gerekli? Adayların öncelikle genel şartları taşımaları gerekiyor. Ardından başvuracakları avukat pozisyonu özel şartlarını taşımaları zorunluluğu var. Eğer o şartlardan birini bile taşımıyorsanız o tercihiniz iptal edilecektir.

KPSS 2016/1 kadro ve pozisyon başvuruları genel şartları haberimiz için lütfen buraya

TIKLAYINIZ.

Avukat pozisyonunu tercih edecek adayların GENEL ŞARTLAR yanında aşağıdaki şartları da taşımaları gerekir;

'1136 sayılı Avukatlık Kanunun 9’uncu maddesine göre Avukatlığa kabulün ruhsatnamenin verildiği andan itibaren hüküm ifade etmesi ve avukatlığa kabulden sonra Avukat unvanının kullanılabilmesi sebebiyle, Avukat kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların Avukatlık Ruhsatnamesine yerleştirme işlemlerinin son günü itibariyle sahip olmaları gerekmektedir. Aksi halde yerleştirmeleri yapılsa dahi atamaları yapılmayacaktır. Avukatlık stajının tamamlanması ve Avukatlık Ruhsatının alınması için başvuruda bulunulması adaylara “Avukatlık Ruhsatı sahibi olmak” koşulunun arandığı kadro veya pozisyonlara başvuru hakkı vermez.'

KPSS'nin tüm ayrıntıları için bizi takip etmeye devam ediniz.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4240411/kpss-20161-ile-avukat-pozisyonuna-basvuru-sartlari-nelerdir