Adalet Bakanlığı 4 Bin Kamu Personeli Alımına Bu Belgelere Sahip Olanlar Başvuru Yapabilecek

Adalet Bakanlığının en az lise mezunu adaylar arasından yapacağı memur alımı için ilanlar bekleniyor.

Adalet Bakanlığına 2018 yılında en az lise mezunu adaylar arasından zabıt katibi, şoför, aşçı ve kaloriferci alımı yapılacak. Yapılacak bu alımlarda başvuru esnasında bazı sertifikalar istenmektedir. Bu kadrolara başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki sertiikalara sahip olması gerekmektedir.

KAÇ MEMUR ALIMI OLACAK?

Adalet Bakanlığı bütçe görüşmelerinde yardımcı personel grubuna 10 bin alımlık kadro ihdas edildi. Buna göre Katip, İKM, Mübaşir ve destek personeli olarak 2018 yılı boyunca Adalet Bakanlığına 10 bin personel alınacak. Bu alımın çoğunun İKM ve Zabıt Katibi kadrosuna yapılması bekleniyor Zabıt katibi olarak 3 binden fazla alım beklenirken İKM kadrosuna 4 bin alımın yapılması bekleniyor. Kalan sayının da diğer kadrolara dağıtılması bekleniyor.

2018 yılında Zabıt Katibi, şoför, kaloriferci ve aşçı kadrolarına toplamda 4 bine yakın personel alımı yapılması bekleniyor.

ZABIT KATİBİ BAŞVURU EVRAK ŞARTI

Fakülte veya yüksek okulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmayan adayların daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

ŞOFÖR ALIMINDA İSTENEN BELGE

Şoför alımı için adayların E sınıfı sürücü belgesine sahip olması ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

AŞÇI VE KALORİFERCİ ALIMINDA İSTENEN BELGE

Aşçı ve kaloriferci pozisyonlarına başvuruda Halk Eğitim Müdürlükleri veya diğer resmî kurum ve kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olma şartı aranır.

KPSS ŞARTI

İlanlara başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olması ve KPSS'den en az 70 almış olması gerekmektedir.

KATİP ALIMINA YETERLİ BAŞVURU OLMAMIŞTI

Geçtiğimiz yıl yapılan 2250 zabıt katibi alımında birçok komisyona yeteri kadar başvuru olmadığı için son çağrılan adayın KPSS'si 70 olmuş ve alım yapılacak kadronun 20 kadarı tamamlanamamıştı. Ancak KPSS'si 70 altında olan binlerce aday başvuru yapmıştı. Mülakatlara yeterli sayının çağrılması için KPSS puan şartında bir düzenlemenin yapılması gerekmektedir.

İLANLAR YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  |ANKARA - ÖZEL HABER

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4240383/adalet-bakanligi-4-bin-kamu-personeli-alimina-bu-belgelere-sahip-olanlar-basvuru-yapabilecek