Valilik Açıkladı; LYS Günü Nüfus Daireleri Açık Mı?

18 Haziran tarihinde LYS sınavları başlıyor. 

Zaten oldukça heyecanlı ve stresli olan LYS Öğrencileri herhangi bir sorun dahilinde Nüfus dairelerinin açık olmayacağını merak ediyordu.

İstanbul Valiliği, Lisans Yerleştirme Sınavı'na girecek adayların mağduriyet yaşamamaları için il genelindeki tüm ilçelerde nüfus müdürlüklerinin açık tutulması yönünde karar alındığını açıkladı.


Valilikten yapılan açıklama kapsamında;

18-19 Haziran ile 25-26 Haziran'da yapılacak LYS'de, sınav günü adayların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için kimliklerinin kayıp, çalıntı olma ya da unutulma ihtimali göz önünde bulundurularak, il genelindeki tüm ilçelerde nüfus müdürlüklerinin açık tutulması kararını alındığı bildirdi.

Valilik açıklamasında;

Adayların, ikametgah adreslerinin kayıtlı olduğu ilçeye bakılmaksızın sınav yerlerine ya da bulundukları muhite en yakın ilçe nüfus müdürlüklerinden 07.00-10.15 saatleri arasında hizmet alabileceği özellikle söylendi.

Sınavlarımız hakkındaki haberler, duyurular ve ilanlarını en tarafsız şekilde öğrenmek isterseniz kpsscafe.com.tr'yi takip etmeye devam edin. Kıymetli fikirlerinizi Sosyal medyadan ve yorum kısmından bekliyoruz.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4240242/valilik-acikladi-lys-gunu-nufus-daireleri-acik-mi