Cumhurbaşkanı Erdoğan Eyalet Tartışmalarına Son Noktayı Koydu! İşte Açıklamaları

Geçtiğimiz gün itibariyle gündeme gelen eyalet tartışmalarına, son noktayı koyacak açıklamaları yaptı. Eyalet sistemi getirileceği yönündeki iddialara yanıt veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tartışmaların yersiz olduğunu vurgulayarak; " Son günlerde bir dedikodu var. Üniter yapı meselesi. Türkiye'nin üniter yapısının en büyük savunucusu, en başta gelen müdafi daima şahsım başta olmak üzere, biz olduk, biz olacağız. Eyaletmiş, federasyonmuş, şuymuş buymuş... Hiçbiri bizim gündemimizde yoktur, olmayacaktırCumhurbaşkanlığı forsunda temsil edilen tüm devletlerimizle gurur duyuyoruz. Bizi sen sevgisiz susuz havasız ve vatansız bırakma Allahım. Böyle dua ediyorum. " ifadelerini kullandı.

'Evet' oyu verenleri denize dökeceği yönündeki ifadeleriyle tartışma yaratan milletvekilini de gündemine alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " Denize dökelim diyen bir zat var ya, Saadet Partili bazı hanım kardeşlerim onu makamında ziyarete gitmişler, çok üzüldüm. Ben o kökeni tanırım. Böyle zillet içindeki kişiyi nasıl ziyaret ediyorlar. Artık böyle siyasetçilere mahkum değilsiniz. Ya sen SSK müdürlüğü yaptın da ne yaptın.

Biz oradan tanıyoruz. Her tarafı rezil ettin. Artık zaman kaybetmeyelim diyorum. Cumhurbaşkanı kanunlara uygun şekilde vazifesini yerine getirecektir. Yeni sistemin eski sistemden en büyük farkı karar alma ve uygulama sürecinin hızlı olmasıdır. Pazar günü batı yada cevap vereceksiniz. Evet oyları batıya bir cevap olacaktır. 20 ayda 11 bin teröristi etkisiz hale getirdik. Girdik inlerine. Bütün silahlarıyla ya gömecekler ya yok olacaklar. Başka çaresi yok. Bu mücadeleyi sürdüreceğiz. DEAŞ'ın İslamla uzaktan yakından bir alakası olabilir mi? FETÖ derseniz Pensilvanya'daki şarlatın emrinde kendi ülkesine her türlü kötülüğü eden bir ihanet çetesidir. " ifadelerini kullandı.

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4240214/cumhurbaskani-erdogan-eyalet-tartismalarina-son-noktayi-koydu-iste-aciklamalari