2015 YDUS Sonbahar Dönemi Sonuçları Açıklandı

ÖSYM tarafından 2015 yılı YDUS Sonbahar dönemi sınav sonuçlarının açıklandığına dair açıklama yapıldı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 13 aralık 2015 tarihinde yapılan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının sonuçları açıklandı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi yayınladığı duyuruda Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının sonuçlarını ve temel soru kitapçığını yayımlamıştır. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuru şöyle;

13 Aralık 2015 tarihinde uygulanan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının (2015-YDUS Sonbahar Dönemi) Temel Soru Kitapçığı İç Hastalıkları Testinde yer alan 1., 43., 44., 71., ve 74. soruların iptali ile puanların yeniden değerlendirilmesi talebiyle açılan dava sonucu yapılan yargılamada Ankara 18. İdare Mahkemesince alınan karar neticesinde; 1. ve 43. sorular yönünden hata bulunmadığından davanın reddine, 44., 71. ve 74. sorular yönünden ise ÖSYM Yönetim Kurulunca iptal edilmiş olduğundan karar verilmesine yer olmadığına karar verilmiştir.

ÖSYM Yönetim Kurulu kararı ile  iptal edilmiş olan 16., 44. 71. ve 74. sorular, ilgili testte  en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek 2015- YDUS değerlendirme işlemleri tamamlanmış olup sınav sonuçları, 22 Mart 2016 tarihinde saat 17.00’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Testlerinde yer alan bazı  sorulara iptal davası açılmış olması sebebiyle bu alanlarla ilgili değerlendirme işlemi idari yargı kararı sonrasında yapılacaktır.  

* Sınav sonuçları İçin Tıklayınız.

* Temel Soru Kitapçığı (% 10)

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4240149/2015-ydus-sonbahar-donemi-sonuclari-aciklandi