Maliye Bakanı Ağbal: "Yarınlarımız için yepyeni bir başlangıç olacak"

" Meclis görüşmelerini hepimiz hatırlıyoruz. Bugün kamuoyunun önünde 'Şirinler'i oynayanlar, anayasa değişikliği Mecliste görüşülürken, her gün çok farklı planlar içerisinde bu değişikliğin milletin önüne gelmemesi için her türlü çabayı gösterdiler. Görüşmelerin yapıldığı günlerde sabahlara kadar Meclisi çalıştırdılar, zorladılar, bir sürü hakaretler ettiler, bin türlü yalanlar söylediler. AK Parti grubu da MHP grubu da büyük bir kararlılıkla 'Bu söz son olarak millet adına söylenecek' deyip bu değişikliği Meclisten çıkardı. " ifadelerine yer veren Bakan Ağbal şöyle devam etti:

" Avrupa, Türkiye'deki gelişimden rahatsız. İnşallah 21. asır, Türkiye'nin asrı olacak. Bugün korkulan biraz da o. Hem genç nüfusu var hem dinamik nüfusu var hem de Türkiye büyük bir büyüme hikayesini yakaladı. Onların alıştığı Türkiye, başı eğik, sürekli söz dinleyen, sürekli söyleneni yapan Türkiye. 2002 yılında AK Parti iktidarı devraldığında, bu ülkenin hazinesinin kasaları boşaltılmıştı, bankaları batırılmıştı, bütçesi olağanüstü açık veriyordu ve o dönemde devlet bütçeyi millete hizmet için yapmıyordu, bütçenin yarısı faize gidiyordu.

Yani bütçe yapıyorsunuz ama vatandaşa okul, hastane, yol yapmak için değil, faiz ödemeleri için bütçe yapıyorsunuz. Şu son 14 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükümetleri tarafından gösterilen bütün gayretler neticesinde, bugün artık maliyenin kasaları doldu, hazinesi dolu.

Eskiden yedi düvele muhtaç bir Türkiye'den, şimdi yedi düvele borç veren bir Türkiye'ye, Allah'a şükürler olsun, geldik. Bugün hem bütçeyi yaparken millete hizmet bütçesi yapıyoruz hem de eskisi gibi artık faize bütçeden para ödemiyoruz. Hem çok büyük bütçeler yapıyoruz hem de bununla hastane, okul, gençlik merkezleri, aile yaşam merkezleri, adalet sarayları, yollar, köprüler ve tüneller yapıyoruz. "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4240064/maliye-bakani-agbal-yarinlarimiz-icin-yepyeni-bir-baslangic-olacak