ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI - 2015 Burs Veren Kurumlar

ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI 2015 yılında burs verecek. Burs ile ilgili gereken şartlar aşağıda listelenmiştir.

 Karşılıksız burs veren tüm iş adamları ve vakıfların listeleri, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı geldiği bu günlerde Burs Veren kurum ve kuruluşlar hangileri? Geçmişten günümüzü iş adamları, Karşılıksız burs veren vakıflar ve dernekler tüm öğrenci adayları merakla beklemekte. İşte 2015 Yılı için burs başvuruları yapacağınız yerler


BURSLARDA ÖNCELİK

Bursiyerler için öncelik sıralamasında; ailenin kırsal kesimde ikameti ve İstanbul'da bir üniversiteyi kazanmış olması, okuyan kardeş sayısı, kız çocukları, anne ve babadan birinin veya ikisinin hayatta olmaması, çocuğun parçalanmış aileden olması, öğrencinin özel yeteneğe ve uğraşa sahip olması, Vakfın, eğitim kültür ve sosyal etkinliklerinde yer alma çabasını göstermesi, gönüllülük hizmetine talip olması önem taşıyor.
Bursiyerlere Sağlanan İmkanlar Yeküv, bursiyerlerine sağladığı eğitim katkısı yanında, kişisel gelişim imkanı sunacak projelerle destek sağlayarak, bursiyerlerle parasal katkıyı aşan bir iletişimi hedefliyor. Bu amaçla; Her ay 20 yıldır sürdürülen ve bursiyerleri uzmanlarla buluşturan eğitim ve kültür toplantıları,NLP seminerleri, Bilgisayar kursları, Başarıyı ve araştırmayı teşvik ödülleri Destek dersleri Konser, tiyatro v.b. kültür-sanat etkinliklerine katılım imkanı Sağlık hizmetleri Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri Staj programları, gençlik zirveleri, liderlik ve kariyer günleri, Piknikler, kutlamalar,yemekler Giyim desteği ve ayni katkılar Kültür gezileri, Yurttaşlık eğitimleri Çocuk Hakları Sözleşmesi bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor.


ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI BURSU

Çorlu TSO Bursu İçin Aranan Şartlar: *Anne ve/veya Babanın vefat etmiş olması (öncelik) , *4 yıllık üniversiteye girmeye hak kazanmış olmak/öğrencisi olmak, *Bir önceki döneme ait derslerden geçmiş olmak, *Başka bir kurumdan burs almıyor olmak, *Ailenin, Çorlu veya Çorlu'nun köylerinde ikamet ediyor olması. Yukarıdaki şartlara uymayanların başvuruları kabul edilmeyecektir. İstenen Evraklar: *Çorlu TSO'dan Temin edilecek Başvuru Formu, *Vukatlı Nüfus Örneği, *1 Adet Fotoğraf, *Banka Hesap Numarası, *Öğrenci Kimlik Belgesi, *Ailede çalışanlara ait Gelir Durumunu Gösterir Belge, *Transkript (Bir önceki yıla ait borçlu dersin olmaması).

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4239940/corlu-ticaret-ve-sanayi-odasi-2015-burs-veren-kurumlar