100 Bin Konut Projesi Hangi İllerde Olacak! Başvuru Tarihleri ve TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi Detayları...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın '100 bin sosyal konut' projesinin tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Projeyle, 17 yıldır sürdürdüğümüz şehircilik hamlesine yeni bir altın hamle daha eklemiş oluyoruz" açıklamalarında bulundu. Peki 100 bin sosyal konut projesinin detayları nedir? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 100 bin Sosyal Konut Projesinin detaylarını şöyle açıkladı;

81 vilayette 100 bin sosyal konutun inşa süreci başlıyor.  Konutlar-, 1 ila 1,5 yıl içinde sahiplerine teslim edilecek.  100 bin dar gelirli aile kira öder gibi konut sahibi olabilecek.  240 aya varan vadelerle ev sahibi olunabilecek.  2+1 brüt 75 ve 85 m2 ile 3+1 brüt 100 m2 olarak projelendirilecek.  Projenin yatırım bedeli 17 milyar 300 milyon lirayı buluyor.  Bu kampanya sadece ekonomik bakımdan değil, kültürel bakımdan da önemlidir.  Her şeyden önce bu konut projeleri meydanı, camisi, okulu, çarşısı, parkı, yeşil alanı, bina cepheleri ve diğer tüm özellikleriyle geleneksel mahalle kültürümüzü yaşatacak şekilde tasarlanacaktır.  Elbette yatay miman olmazsa olmazımızdır.  Vatandaşlarımıza başını sokacağı bir ev kazandwrnakla kalrnıyor, aynı zamanda hayatlannı en üst kalitede sürdürecekleri bir şehir kuruyoruz.  Türkiye'ye geçmişin ihmallerini de telati edecek şekilde sağlam, güvenilir, depreme dayanıklı bir şehirleşme modeli kazandırdık.  Dünyaya örnek olan bu modeli geliştirerek devam ettireceğiz.  Bunun için her açıdan güvenli evleri, ekonomik gücü yerinde insanlarımızın yanında 82 milyonun her bir (erdi için de hayata geçirmekte kararlıyız.  Vatandaşlarımız' aileleriyle huzur içinde, mahalle kültürünü tenettüs ederek insanlık onuruna uygun bir ortamda yaşayabilecekleri konutlara kavuşturmak için tüm imkinlanmızı seferber ediyoruz. 

Sosyal konut projesinde başvuru tarihleri belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal konutlar için başvuruların 15 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, '100 Bin Sosyal Konut Projesi' ile dar gelirli vatandaşları çok düşük maliyetle konut sahibi yapacaklarını belirterek, "Her yıl 100 bin konutu vatandaşlarımıza kazandıracak bu proje modelinin finansal altyapısını tamamladık" dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Albayrak, sosyal konutlar için başvuruların 15 Aralık-15 Ocak arasında alınacağını söyledi.

Albayrak, "Yatay ve şehirlere uygun mimaride, sosyal donatıları ile 81 ilimizin tamamında gerçekleşecek bu proje ile inşallah tüm dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapacağız" ifadelerini kullandı.

Evlerin fiyatları

240 ay vade ile yüzde 10'u peşin aylık 894 lira ödemeyle evlere sahip olunacak. 2+1 ve 3+1 evler sahiplerine 1-1.5 yıl içinde teslim edilecek. 2+1 konutlar 140-180 bin lira fiyat aralığında, 3+1 konutlar 160-210 bin lira fiyat aralığında satışa sunulacak.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4239783/100-bin-konut-projesi-hangi-illerde-olacak-basvuru-tarihleri-ve-toki-100-bin-sosyal-konut-projesi-detaylari