Maliye Bakanlığı 100 Avukat Alımı Başvurularında Son Günler

Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak olan alımlar 10 Ocak 2017 tarihinde başladı. Bu süreç içinde bakanlığın memur alımına oğun ilgi gösterildi.

Maliye Bakanlığı'nın personel alımları kapsamında kuruma tam 100 adet memur alınacak. Maliye Bakanlığı, 100 adet Hazine Avukatı alacak ve bu personelleri Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında görevlendirecek.

ŞARTLAR NELERDİR?

Maliye Bakanlığı avukat alım başvuruları 20 Ocak 2017 tarihinde sona erecek. Adaylar o tarihten itibaren başvuru yapamayacak. Adayların KPSS sınavına girmiş olması ve en az 70 puan almış olması şart. Maliye Bakanlığı personel alım ilanına Başvuru yapan adaylarda Hukuk fakültelerinden mezun olmak, Avukatlık ruhsatına sahip olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesine uymak, 2016 yılında yapılan KPSSP3 puan türünden 70 veya üzeri puan almış olmak şartlarını bulundurmaları gerekiyor.

Maliye Bakanlığı avukat alımları yazılı ve sözlü sınavlar akabinde yapılacak. Avukat adaylarının sınavlarda karşısına çıkabilecek olan konular ise şu şekilde açıklandı;

Maliye Bakanlığı alımına dair tüm ayrıntılar ilan metninde adaylara açıklandı. İlan metnine Maliye Bakanlığı resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Alım yapılacak yerler;

MOBİL UYGULAMALARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ. FACEBOOK GRUBUMUZA ÜYELİK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

KPSSCAFE.COM.TR|ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4239683/maliye-bakanligi-100-avukat-alimi-basvurularinda-son-gunler