FETÖ'cüler Sınav Sorusu Çalmaya 'Cihat' Diyordu

FETÖ Üniversite Sınavı Sorularını Nasıl Çaldı?

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) çatı davasına Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediliyor. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'inde yer aldığı davada tanık olarak ifadesine başvurulan kişilerden olan yaza Selim Çoraklı, Üniversite sorularını nasıl çaldıklarını anlattı.

Selim Çoraklı, Körfez Dershanesi Müdürü Ahmet Kırmıç ile birlikte soruları çaldıklarını öne sürerken, soruların yan binade tutulduğunu ve herhangi bir koruma durumunun söz konusu olmadığını iddia etti. Çoraklı, Körfez dershanesi müdürüyle birlikte soruları çaldıktan sonra öğrencilere verdiklerini ve ertesi gün öğrencilerin üniversite sınavına girdiklerini söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Çatı davası Ankara'da görülmeye devam ediyor, tanıkların ifadesi bir bir gündeme düşerken, her geçen gün daha korkutucu gerçeklerle karşı karşıya kalınıyor. Örgütün eski elemanlarından olan ve tanık olarak dinlenen gazeteci yazar Giray :"Körfez Dershanesi Müdürü Ahmet Kırmıç ile üniversite sınav sorularını beraber çaldık. Sorular yan binadaydı, korunaklı da değildi. Aldık, getirdik, Körfez Dershanesi öğrencilerine verdik, ertesi gün sınava girdiler. 'Bu, hırsızlık değil, cihat' diyorlar." dedi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4239675/fetoculer-sinav-sorusu-calmaya-cihat-diyordu