Okulların Başlama Saati Değişiyor Mu? Veliler, Öğrenciler , Öğretmenler Merakla Bekliyordu! Karar Belli Oldu

Okulların Başlama Saati Değişiyor Mu? Veliler, Öğrenciler , Öğretmenler Merakla Bekliyordu! Karar Belli Oldu 

Kış saati uygulamasında gidilecek her değişiklik, en çokta okula giden öğrenciler ve çalışanları ilgilendiriyor. Hem öğrenciler, hem veliler hem de dolayısıyla öğretmenler yeni eğitim öğretim yılında geçtiğimiz yıl yaşanan olayların tekrar yaşanıp yaşanmayacağını merak ediyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl çıkarılan kararla birlikte saat uygulaması sabitlenmiş ve yaz saati , kış saati şeklinde değişiklik iptal edilmiş bu sayede enerji tasarrufunun hedeflendiği söylenmişti. Sabahın erken saatlerinde henüz güneş doğmamışken işe giden ve okuluna giden öğrenciler duruma adeta isyan etmiş düzenlemenin geri alınması yönünde tepki göstermişti.

Tüm yaşanılanlara rağmen düzenleme geri çekilmemiş, sabit saat uygulaması devam etmişti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İl ve ilçe müdürlüklerine konuya dair bir yazı gönderdi ve okullarda derslerin saat 08.00'den önce başlatılmaması talimatını verdi. Yeni uygulama tekli eğitim yapan okulları memnun ederken, ikili eğitim öğretim olan kurumlarda ders çıkışı saatlerini de etkiliyor ve çıkış saatleri 19.00'u buluyor. İstanubl valiliğinden elde edilen bilgilere göre yetkililer , velilerden gelen talep doğrultusunda bu kararı uygulamaya geçirdi.  Okullar 18 Eylül Pazartesi'den itibaren eğitime başlayacak. İlk dönem 19 Ocak 2018'de sona erecek, ikinci dönem 5 Şubat'ta başlayıp 8 Haziran 2018 'de sona erecek.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4239485/okullarin-baslama-saati-degisiyor-mu-veliler-ogrenciler-ogretmenler-merakla-bekliyordu-karar-belli-oldu