Valilik önünde kendini yakan Vatandaş! İşsizim, açım...

Hatay Valiliği önünde kendini yakan vatandaş İşsizim, açım dedi.  Etrafta bulunanlar tarafından müdahale edildi. İlk yardım sonrası saglık ekiplerine teslim edilen  A.Y. hastaneye kaldırıldı.

Ekonomik kriz sonucu büyüyen işsizlik vatandaşı etkilemeye devam ediyor. Bugün işsiz ve  olduğu iddia edilen bir vatandaşın, Hatay Valiliği önünde kendisini yaktığı bildirildi. Kendini yakarak intihar etmeye çalışan A.Y ismindeki vatandaşın, uzun bir zamandır iş aradığı ama bulamadığı öne sürüldü.

Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Hatay Valiliği önünde, bir süredir işsiz olan A.Y isimli kişi “Çocuklarım aç” diyerek kendini yaktı. İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği öğrenilen A.Y'ye yangın tüpleriyle polisler tarafından anında müdahale edildi.

Yangın tüpleriyle söndürülmeye çalışan adam, polislerin uzun uğraşının ardından hayatta kalmayı başardı.

Körfez Gazete'nin haberine göre Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü de olay yerine gelerek, intihar girişiminde bulunan A.Y ile konuştu.

İntihar girişiminde bulunan ve son anda yangın tüplerinin müdahalesi ile kurtarılan A.Y isimli vatandaşa polisler su vererek yüzünü yıkadı. Zorla kendine gelen baba, çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlik durumundan bunaldığını belirtti.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, A.Y'nin tedavisini yaparken, üzerine yapışan elbiseleri de keserek çıkardı. İntihar girişiminde bulunan babanın Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4238906/valilik-onunde-kendini-yakan-vatandas-issizim-acim