Jandarmaya Kadın-Erkek Subay ve Astsubay Alımları Artacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında (JSGA) takım komutanı olan Jandarma Teğmen Özlem Gören, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

9 yıldır görev yaptığı teşkilata yeni subayların kazandırılması için gece gündüz özveriyle çalıştıklarını dile getiren Gören, bu teşkilatta yer aldığı için kendisini "şanslı" olarak nitelendirdi. Gören, asker olmak için doğduğunu ve başka bir meslek yapabileceğini düşünmediğini de sözlerine ekledi.

Jandarma olmanın birçok zorluğun yanında huzuru da beraberinde getirdiğinin altını çizerek sözlerini sürdüren Jandarma Teğmen Gören, kadın jandarma personeli olmakla ilgili de önemli bilgiler verdi. Gören açıklamasında, "Gecen gündüzün ve mesai mefhumun yoktur. Çalışma şeklimiz 7/24'tür. Bayramımız, özel günümüz yoktur çünkü herkesin eğlendiği günlerde jandarma asayişi sağlamak zorundadır. Mesleğimizde cinsiyet ayrımı yoktur. Yaptığımız iş kutsal bir görevdir. Bu iş, cinsiyet meselesi değil, memleket meselesidir. Aslanın dişisi de aslandır." ifadelerine yer verdi.

Vatanı savunmanın imandan olduğunu ve zorluklar karşısında asla pes etmek gibi bir şeyin söz konusu olmadığını söyleyerek sözlerini sürdüren Gören, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Eli hamurdan çok silah tutan kadınlarız biz. Temizliğimizi, hem dağda hem de evimizde yapabilecek güce ve kudrete sahibiz."

Mesleğinin fedakarlık gerektirdiğini ve ailesinin de bu duruma alıştığını belirterek sözlerinin sonuna gelen Gören, eskiden sadece erkeklerin görev alanında olan jandarma gibi kolluk kuvvetlerinde, toplumda duyarlılığın artmasıyla beraber kadın personel sayısının da arttığına ve yakın zamanda olacak alımla artacağına dikkati çekti.

Gören, kadın-erkek ayrımının yaşanmadığını belirttiği Jandarma Teşkilatında personel olmanın bir yaşam tarzı olduğuna işaret etti.

KADIN JANDARMA SAYISI ARTACAK

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 2017 yılı sonunda yapılan açıklamada, 2018 yılında Jandarma'ya subay ve astsubay olarak daha fazla kadın alımı yapacaklarını duyurdu. Öte yandan erkek sub ay ve astsubay alımlarının da artacağına yer verildi. Kadın-erkek Jandarma alımının Nisan ayında yapılması bekleniyor. İlan yayımlandığı anda Kpsscafe.com.tr olarak anında takipçilerimiz ilepaylaşacağız.

İLANLAR YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

- KPSS Cafe, Askeri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4238602/jandarmaya-kadin-erkek-subay-ve-astsubay-alimlari-artacak