Son Dakika: Asgari Ücret Görüşmeleri Öncesi Kritik Ziyaret

Asgari Ücret Görüşmeleri Öncesi Kritik Ziyaret

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti.

Asgari ücret tespit komisyonu yarın 3'üncü kez toplanacak. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren 2017 yılı asgari ücret görüşmelerinde artık sona geliniyor. Asgari ücretin 2017 yılında ne kadar olacağıysa hala tartışma konusu, işçi kesimi 1600 TL olarak belirlenmesinden yana, işverenlerse son asgari ücret zammını örnek göstererek yapılacak zamların en düşük seviyede tutulmasından yana.

Zira diğer türlü isithdamda sıkıntıların meydana gelebileceğini savunuyor. Konu ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Mejmet Müezzinoğlu , asgari ücretin hem işçiyi hem de işvereni düşünerek ayarlamak gerektiğini dile getirmiş, çark benzetmesinde bulunmuştu. Asgari ücretle ilgili vatandaşın beklentisiyse 1600 TL civarı, zira yakın zamanda açıklanan açlık ve yoksulluk sınırı asgari ücretin arttırılması gerektiğini vurgular nitelikte...

Asgari ücretin ne kadar olması gerektiğini düşünüyorsunuz? asgari ücrete yapılacak zam vatandaşın cebine ne denli yansır? yoksa çeşitli yollardan kesintiye mi gidilir? bu konudaki düşüncelerinizi sayfanın altındaki yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Asgari ücret ile ilgili haberler, son dakika gelişmeleri ve daha fazlası için mobil uygulamamızı ücretsiz indirebilirsiniz.

Kpsscafe.com.tr - Ankara

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4237983/son-dakika-asgari-ucret-gorusmeleri-oncesi-kritik-ziyaret