Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan Yunan Bakana Jet Yanıt

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Yunan bakana Kardak kayalıkları krizinde jet yanıt vererek, sınırların korunması noktasında son derece kararlı olunduğunun altını çizdi. Açıklamasında, " Türkiye, Ege'deki haklarını bilmektedir. Ege'de hiçbir oldu-bittiye şimdiye kadar müsaade etmediği gibi bundan sonra da etmeyecektir. Kardak kayalıklarının Türkiye için sembolik bir değeri, anlamı vardır. Kardak kayalıklarındaki bu sembolik anlama bağlı olarak Türkiye her türlü hakkını, hukukunu Ege Denizi'nde koruyabilecek güce de kudrete de imkana da stratejiye de sahiptir. " ifadelerini kullandı.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası kamuoyuna aktarılan bu bilginin ardından, Yunan bakan tarafından henüz bir açıklama yapılmış değil. Ancak kararlılığı ifade eden ve Türkiye için sembolik bir değer olduğunun altını çizen Numan Kurtulmuş, Türkiye' nin bu noktayı koruyacak güce, kudrete ve stratejiye sahip olunduğunu ifade etti...

Tüm gündem haberleri, ekonomi haberleri, memur alımları, AÖF haberleri, MEB haberleri ve kamu personeli haberlerinden anında haberdar olmak için KPSS CAFE mobil uygulamamızı ücretsiz olarak Android ve iOS cihazlarınıza yükleyebilisiniz.

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4237645/basbakan-yardimcisi-numan-kurtulmustan-yunan-bakana-jet-yanit