Polis Akademisi Yetiştirmek Üzere Lise Mezunu 10.000 Polis Adayı Alacak KPSS ŞARTI YOK!

Polis Akademisi tam 10.000 polis adayı alacak ve onları yetiştirecek. 

Polis Akademisi resmi web sayfasında çok önemli bir ilan duyurusu yayımladı. Duyuru kapsamında alım hakkındaki ayrıntılara değindi.

Alımlar en az lise mezunu olan adaylardan ve erkek adaylardan yapılacak. Adayların 28 yaşına girmemiş olması gerekir. Başvuran adaylar fiziki yeterlilik sınavına ve mülakata sokulacaktır. 

Başvurular Ne Zaman?

Polis Akademisi 10.000 polis adayı alımına başvurular 10 Ekim 2016 tarihinde başlayacak olup, diğer ayrıntılar o tarihlerde açıklanacaktır. 

İşte Polis Akademisi'nin duyurusu;

''Özel Harekat 19. Dönem POMEM Öğrenci Alım İlanı

Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere askerliğini yapmış ve 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okul mezunlarından 10.000 erkek öğrenci adayı alınacaktır.

Başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacaktır.

Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvurular 10 Ekimde başlayacaktır. Adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce aynı sitede açıklanacaktır.''

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Askeri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4237356/polis-akademisi-yetistirmek-uzere-lise-mezunu-10000-polis-adayi-alacak-kpss-sarti-yok