İliç Belediyesi Geçici İşçi Alım İlanı

İliç Belediyesi İŞKUR aracılığı ile yayımladığı ilanında kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 2 geçici işçi personel alımı yapacağını belirtti. 

İlan 20 Haziran 2016 tarihinde yayımlandı. Yayımlanan ilana başvurular ise 29 Haziran 2016 tarihinde sona erecektir. 

İlanda beden işçisi personel alımı yapılacağı belirtilmiştir. Ayrıca personel alımları kura ile gerçekleştirilecektir. Kura Belediye Hzimet Binasında 1 Temmuz 2016 tarihinde saat 11.00 ile 12.00 arasında gerçekleştirilecektir. İlanın detayları ise şöyle;

Genel Şartlar ve Notlar

Talebe başvuracak adayların dikkatine

- Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinden/Hizmet Merkezlerinden şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

- Gerçeğe aykırı belge verenlerin yada beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

- Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

- Müracaat tarihleri çakışan aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü istemine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

- Başvuru sayısı açık iş sayısının 3 katından fazla olması durumunda başvuranların tamamı kura çekilmek üzere işverene gönderilecektir. Noter tarafından talep sayısının 3 katı oranında asil ve yedek olmak üzere kura çekilecektir.

- Ayrıca kuraya tabi taleplere başvuran önceliklilerin tamamı kura çekilmek üzere, isim ve adresleri ile durumlarına ilişkin açıklayıcı bilgilerle birlikte, ayrı bir liste halinde kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

- Kura sonucu yazılı/sözlü sınava katılmaya hak kazananlara yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi verem kamu kurum ve kuruluşu tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

- Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli yada geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılmaz.

Talebe ilişkin ayrıntılı bilgi için: 0446 214 1961 (dahili-104-105-106-107-108) nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Kpsscafe.com.tr / ERZİNCAN 

- KPSS Cafe, İş-Kur bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4236953/ilic-belediyesi-gecici-isci-alim-ilani