Gökçek'in Fiskiyesinden Sonra Dinazoru Da Kaldırıldı

Gökçek'in Fiskiyesinden Sonra Dinazoru Da Kaldırıldı

Melih Gökçek'in istifasının ardından Gökçek döneminin sembollerinden birisi haline gelen ve uzun zaman tartışma konusu olan AOÇ kavşağındaki dinazor maketi de kaldırıldı.

Atatürk Orman Çiftliği Kavşağına 2015 yılında konulan ve Ankaralıların büyük bir bölümü tarafından tepkiyle karşılanan dinazor maketi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'nın talimatıyla kaldırıldı. Ankaralıların büyük bir bölümü söz konusu uygulamayı olumlu karşıladı. Ankara'nın simgelerinden birisinin söz konusu kavşağa konulmasının daha güzel olacağını söyleyen vatandaşlar 'Dinazor neymiş ya, onu hem nasıl besleyecektik?'  şeklinde esprilerle dinazorun kaldırılma anını izlediler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara Logosu konusunda da çalışmaları başlattığı, kedi logosunun yerine eskisi gibi hitit güneşi logosunu getirmeyi planladığı öne sürülmüştü. Bilindiği gibi Gökçek zamanında değiştirilen logo vatandaşlardan büyük tepki almış, danıştay tarafından iptal edilmesine rağmen, üzerine bıyık ekle-çıkar yöntemleriyle yürürlükte kalmıştı.

KPSSCAFE.COM.TR  - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4236815/gokcekin-fiskiyesinden-sonra-dinazoru-da-kaldirildi