Bankalara Borcu Olanlar Dikkat! Düzenleme Mecliste!

Kredi ve Kredi Kartı Borçlularına Müjdeli Haber

1 Milyon kişiyi yakından ilgilendiren tasarı TBMM Başkanlığına iletildi. Takvim gazetesinde yer alan habere göre vatandaşların bankalardaki kötü sicili silinecek, esnaf ve vatandaşa tekrar kredi kullanabilme imkanı getirilecek.  Kredi ve Kredi kartı borcundan dolayı sicili bozulan vatandaş ile bankaların arasının düzeltilmesi için çalışmalar başladı.

Toplamda 11.5 milyon kişinin kara listeden çıkarılması için TBMM'ye sicil affı düzenlemesi getirildi. Düzenlemenin yürürlüğe girmesi halinde 11.5 milyon kişinin kara listeden çıkması sağlanacak bu sayede esnaf ve vatandaş hem borçlarını kapatabilmek hemde ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kredi kullanma hakkına sahip olacak.

Borçlarını ödeyemedikleri için kara listeye alınan vatandaşların kredi kullanma ve kredi kartına sahip olmalarının imkanı olmuyor. Kara listede olan bu vatandaşlara hiç bir banka kredi veremiyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi konu ile ilgili olarak: "Özellikle burada halen ödenmemiş karşılıksız çeki olan 566 bin 116 kişi, kredi kartı nedeniyle yasal takip borcu bulunan 2 milyon 233 bin 188 kişi, bireysel kredilerden yasal takip borcu bulunan 1 milyon 729 bin 846 kişi, ticari kredilerden yasal takip borcu bulunan 535 bin 379 şahıs şirketi ile 99 bin 929 sermaye şirketi olmak üzere gerçekten epeyce bir rakam tutan insanı, şirketleri ilgilendiren bir düzenleme. Tabii bunların bir kısmı borcunu ödediği halde kara listede. 6 ay içinde başvuranın sorunu çözülecek." dedi. Ekonomi haberleri, gündemden gelişmeler, son dakika haberleri ve daha fazlası kpsscafe.com.tr adresinde...

kpsscafe.com.tr - Ankara

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4236596/bankalara-borcu-olanlar-dikkat-duzenleme-mecliste