KPSS'siz üniversiteye sağlık personeli alınacak!

Türkiye genelinde binlerce kişi merakla sağlık personeli alım ilanlarını beklerken Beykent Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Resmi Gazete'de sağlık personeli alım ilanı yayımlandı.

Yayımlanan sağlık personeli alım ilanında en az 10 bin lira maaş alan profesör alım ilanın yanı sıra doktor öğretim üyesi de alınacağı bildirildi.

ÜNİVERSİTEYE KPSS'SİZ SAĞLIK PERSONELİ ALINACAK

Üniversite tarafından yayımlanan personel alımı ilanlarına adaylarda KPSS şartı aranmadığı görüldü. Ayrıca yayımlanan personel alım ilanında, "Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi Tıp Fakültesi bünyesine çeşitli alanlarda; 6 Öğretim Üyesi alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör kadrosuna başvuracakların, başvuruda bulunduğu fakülte ve bölümü belirten bir dilekçenin ekinde, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile doçentlik belgesi, bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (6 takım) halinde vermeleri gerekmektedir. Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların, başvuruda bulunduğu fakülte ve bölümü belirten bir dilekçenin ekinde, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım) halinde vermeleri gerekmektedir." denildi.

15 GÜN İÇİNDE BAŞVURU YAPILMASI BEKLENİYOR

Aynı zamanda başvuru yapacak olan adaylarla ilgili olarak da, "Başvurular bu ilanın Resmî Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde T.C. Beykent Üniversitesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez. Başvuru için gerekli belgeler ve diğer tamamlayıcı bilgiler ilgili birimlerden öğrenilecektir." ifadeleri kullanıldı.

- KPSS Cafe, Akademik bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4236484/kpsssiz-universiteye-saglik-personeli-alinacak