7 Bakanlıkta Kritik Birimlere Atamalar Yapıldı-31 Mart Resmi Gazete

31 Mart tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre bazı bakanlıkların üst düzey makamlarına atamalar yapıldı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde açıkta bulunan Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Hamdi Görkem Gençtürk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Zafer Turut, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Abdullah Atalay'ın getirilmesi ilgili maddeler gereği uygun görülmüştür..

Öte yandan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında açık bulunan Hakkari İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Vahap Şimşek'in ataması yapılırken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettişliklerine Müfettiş Yardımcıları Enes Keten, Emre İlhan, Yiğit Can Artukoğlu, Burak Büyükkuzukıran, Birol Baha Bağ, Mehmet Yavuz Ateş, Erdinç Yılmaz, Ercan Sarı ile Atilla Özkan'ın getirilmesi ilgili maddeler gereği uygun görülmüşken, Niğde İl Kültür Turizm Müdürlüğüne ise Basri Akdemir'in atanması uygun görülmüştür.

Bu kararların yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde açıkta bulunan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Şerafettin Turan'ın ataması yapılırken, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde açık bulunan İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne Recep Ateş, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Şeref Tabak'ın atanması uygun görülmüştür.

Bakanlar Kurulunun onayından geçtikten sonra Resmi Gazete'de yayımlanan bu atama kararlar, 31 Mart 2018 tarihi itibariyle geçerlidir.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, Kamu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4236309/7-bakanlikta-kritik-birimlere-atamalar-yapildi-31-mart-resmi-gazete