Yargıtay Başkanlığı En Az Lise Mezunu Kadrolu Hizmetli Alım İlanı

Yargıtay Başkanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı resmi web sitesinden yayımlanan ilanda,15 adet hizmetli alınacağını açıkladı.

Başkanlık bünyesinde,istihdam edilecek bu 15 kişilik hizmetli kadrosuna lisans,ön lisans ve ortaöğretim düzeyinde mezun olan adaylardan sınav ve mülakat sonuçlarına göre lisans düzeyinden 2,Önlisans düzeyinden 3, Lise düzeyinden 10 adet personel alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacaktır?

İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar 21/11/2016 ile 25/11/2016 tarihi saat 17.00'ye kadar başvurularını online olarak gerçekleştireceklerdir.

Hizmetli Kadrosuna Başvuran Adaylarda Aranılan Şartlar Nelerdir?

1.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

3. İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, başvurunun son günü olan 25/11/2016 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi 25/11/1981 ve sonrası olanlar)

4. Lisans ve önlisans mezunları için 2016-KPSS’ye girmiş olmak, ortaöğretim mezunları için 2014- KPSS’ye girmiş olmak ve KPSS’den en az 70 puan almış olmak. Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir.

5.Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

Yargıtay Başkanlığı 15 Adet Hizmetli Alım İlanının Detayları Hakkında Bilgiye Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yargıtay Başkanlığı 60 Adet Zabıt Katipliği Alım İlanına Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Personel alım haberlerinden anında haberdar olmak istiyor iseniz,bizi sosyal medya hesaplarımız facebokk ''kpsscafe'',twitter ''kpsscafe'' adreslerimizden takip edebilirsiniz.

Ayrıca mobil uygulamalarımız için de;

Kpsscafe Android Uygulamamız İçin

Kpsscafe İos Uygulamamız İçin

Kpsscafe.com.tr KONYA

- KPSS Cafe, Adalet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4235951/yargitay-baskanligi-en-az-lise-mezunu-kadrolu-hizmetli-alim-ilani