Üniversiteler 40 Akademik Personel Alacak

4 Üniversite Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımladıkları ilanlarında toplamda 40 akademik personel alımı yapacaklarını belirttiler.  

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilanlara başvurular 22 Haziran 2016 tarihinde başlamışıtır. Ayrıca ilanlara son başvuru tarihleri ilanların detaylarında belirtilmiştir. İlan yayımlayan üniversiteler ise şöyle;

- Abdullah Gül Üniversitesi

- Anadolu Üniversitesi

- Iğdır Üniversitesi

- Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi

İlanların detayları ise şöyle;

Abdullah Gül Üniversitesi 2 Akademik Personel Alımı 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Kılavuz İçin Tıklayınız.

Anadolu Üniversitesi 33 Akademik Personel Alımı 

Üniversitemize bağlı birimlerin aşağıda belirtilen boş kadrolarına kanuni şartları taşıyan öğretim üyeleri (Profesör, Doçent veYardımcı Doçent) alınacaktır.

Kılavuz İçin Tıklayınız.

Iğdır Üniversitesi 1 Akademik Personel Alımı 

Üniversitemize aşağıda unvanı, derecesi ve niteliği belirtilen kadrolara: 2547 sayılı kanunun 23. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre asgari şartları sağlayan öğretim Üyesi alınacaktır.

Kılavuz İçin Tıklayınız.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 6 Akademik Personel Alımı 

Üniversitemize 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümleri ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Yönergesi uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Kılavuz İçin Tıklayınız.

Kpsscafe.com.tr / ANKARA

- KPSS Cafe, Akademik bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4235758/universiteler-40-akademik-personel-alacak