İçişleri Bakanından Kılıçdaroğluna: "Hangi meseleyi gerçekleştirdin? SSK' yı batırdın"

İçişleri Bakanı Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu' na " "Şimdi Kılıçdaroğlu dedi diye bu sistemin değişmesine 'hayır' diyeceğiz öyle mi? Ömründe ne yaptın sen Kılıçdaroğlu? Hangi meseleyi gerçekleştirdin? Seni SSK'nın başına getirdiler batırdın. Yıllardan beri CHP'nin başındasın, fitne ve fesat üretmekten başka bu ülkede hiçbir şey ortaya koymuyorsun. Kendin söyleyemediğin şeyleri adamlarına söyletiyorsun. " ifadeleriyle yanıt verdi...

Tek adam tartışması

" Tek adam diyorlar ya, tek adam milletin kendisidir. Tek adamı rahmetli Özal'a da söylediler, rahmetli Menderes'e de söylediler. Onların milletin adamına tahammülleri yoktur. Milletin adamı olunca, millet adamını sevip oy verince onu 'tek adam' diye yaftalar ve onu etkisizleştirmek için ellerinden geleni ortaya koyarlar. Onların korkusu millettir. Millete her zaman öcü gibi bakmışlardır. Nasıl bugün bize bakıyorlarsa, iğreniyorlar, nefret ediyorlar, 'siz kimsiniz ki bu ülkeyi yöneteceksiniz' diyorlar. Bazen 'köylüler, düşükler, kuru kalabalıklar, irticacılar, mülteciler, cahiller' diye her birimizi yaftalıyorlar. "

Kim silah aktarıyorsa

" Bugün PYD'ye kim silah veriyorsa, PYD'den PKK'ya kim silah aktarıyorsa... 6 ayda bine yakın sığınak ve barınak PKK terör örgütünde imha ettik. Hep yeni silahlar çıkıyor. Silahların menşesi tahmin ettiğiniz ülkeler, tahmin ettiğiniz yerler. Biz nasıl dostuz? Biz nasıl müttefikiz? Bin 500 dolarken müttefikiz değil mi? 2 bin-3 bin dolarken dostuz, müttefikiz ama 11 bin dolar olduğumuz zaman Türkiye dostluk ve müttefiklik konusunda iki yüzlü davranılan bir ülke haline geliyor.

Şehir hastanemiz yokken, Avrasya, Marmaray yokken dostuz, müttefikiz. Vatandaşlarımız SSK hastanelerinde ilaç kuyruğunda kalp krizinden ölürken, çocuklarımız kendi illerinde üniversiteye gitmeye çalışırken üniversite bulamadığı için okuyamazken dostuz, müttefikiz. Bu ülkede tank vermediğiniz zaman, para yatırıp tankı aldığımız zaman dostuz, müttefikiz. İnsansız hava uçaklarını İsrail'den aldığımız zaman, bozulup 6 ay bir yıl tamir edilmesine rağmen gönderilmediği zaman dostuz, müttefikiz. Ama kendi Altay tankımızı yaptığımız zaman, kendi füzemizi yaptığımız zaman, kendi Atak helikopterimizi yaptığımız zaman, kendi uydumuzu uzaya fırlattığımız zaman, insansız hava uçağını İçişleri bakanlığımızın envanterine aldığımız zaman dost değil, müttefik değiliz öyle mi? "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4235416/icisleri-bakanindan-kilicdarogluna-hangi-meseleyi-gerceklestirdin-ssk-yi-batirdin