Sosyal Hizmet Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlere Destek

Son yıllarda Alımı Çok Olan ve İhtiyaç Duyulan Bir Bölüm Olan Sosyal Hizmet Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlere Destek Verilecek...

Son yıllarda sosyal hizmet mesleğine duyulan ihtiyacın farkına varılması bu alanda nitelikli ve eğitimlipersonele ihtiyacı da beraberinde getirdi. Elemanihtiyacı sadece lisans düzeyiyle sınırlı değil. Akademik personel yetersizliği nedeniyle yurt genelindeki çeşitli üniversitelerde 20 bölümde bu alanda eğitim verilemiyor. Üsküdar Üniversitesi bu ihtiyacı karşılamak üzere şimdi Sosyal Hizmet Yüksek Lisans Programı açtı.

Üsküdar Üniversitesi, toplumun ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Üsküdar Üniversitesi, ön lisans ve lisanseğitimlerinin yanı sıra SağlıkBilimleri, FenBilimleri ve SosyalBilimlerEnstitüleri’nde açtığı lisansüstü programları ile alanında uzman yetiştiriyor.

Bu kapsamda ÜsküdarÜniversitesiSağlıkBilimleriEnstitüsü bünyesinde SosyalHizmetYüksekLisansProgramı açıldı. Günümüzün ve geleceğin gözde alanlarından sosyal hizmet alanındaki nitelikli uzman sayısının artırılmasının amaçlandığı programla bilim dünyasına sosyal hizmet alanında çalışan; ülkenin ve toplumun ihtiyaçlarına duyarlı, vizyonsahibi ve yenilikçiakademisyenlerin kazandırması hedefleniyor.

Öğretim elemanı sayısı yetersiz

Son yıllarda sosyalhizmet mesleğine duyulan ihtiyacın farkına varılması, nitelikli ve eğitimli personel talebinin artması sonucunda bu alandaki eğitim yaygınlaşmaya başladı. Ancak 2012 yılı sonu itibarıyla toplam 45 üniversitede Sosyal Hizmet bölümü kurulmuş olmasına rağmen öğretimelemanı sayısının yetersizliği nedeniyle 20 bölümde eğitim-öğretim faaliyetine başlanamadı.
Tezli ve tezsizolaraköğrenci alacak programa, üniversitelerin dörtyıllıklisans programlarını tamamlayanlar ve Üsküdar Üniversitesi LisansüstüEğitim ve ÖğretimYönetmeliği koşullarına uygun olanlar başvurabilecek.

egitimajansi

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4235366/sosyal-hizmet-yuksek-lisans-yapmak-isteyenlere-destek