İşsizlere 75 TL Harçlık ve Meslek Sahibi Olma Fırsatı-İşte İŞKUR Başvuru Ekranı

İŞKUR, herhangi bir vasfı olmayan kişileri meslek sahibi yapabilmek için ücretsiz ‘mesleki eğitim kursları’ düzenlemeye devam ediyor.

İşsiz gençlere meslek öğreten İŞKUR, üstelik meslek öğrenen işçilere günlük 61 lira veriyor. Sanayide ise iş öğrenme harçlığı 75 lira olarak belirlendi. Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıtlı olmak gerekiyor.

İŞKUR TARAFINDAN VERİLEN KURSLAR

İŞKUR tarafından Türkiye'nin dört bir yanında Hal kEğitim Merkezleri aracılığıyla açılan kurslar ile vasıfsız vatandaşlar meslek ve iş sahibi yapılıyor. Bu kapsamda açılan kurslarda vatandaşlara verilen mesleki eğitimlerden bazıları şunlar: Kadın Giysileri Dikim Elemanı( Düz Dar Etek- Kadın Pantolonu-Bluz- Elbise-Fantezi Elbise) , yöresel Kilim Dokuyucusu, Danışma Görevlisi-Otel, Aşçı , El Nakışçısı, İşletmeci, Düz Kirkitli Dokuma Ustası, Çamaşırhane Görevlisi, Temel Metal Şekillendirme Elemanı  , Garson (Servis Elemanı), Pastane Ürünleri Satış Elemanı , Diğer Sağlık Personeli(İşyeri Hemşiresi)  , Dokuma Konfeksiyon Makineci , Diğer Elektrikli Eşya Montajcıları Ve İlgili Elektrik İşçileri , Diğer Elektrikli Eşya Montajcıları Ve İlgili Elektrik İşçileri , Kilim Dokuyucu (El Tezgahı), Büro Memuru (Genel), Otomotiv Mekanikçisi, Ön Muhasebeci , Lobi Karşılama Görevlisi (Otel), El Nakışçısı , Satış Elemanı (Perakende), Giysi Tadilatçısı, Fizyoterapist, Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Eczacı Kalfası.

BAŞVURU

İŞKUR resmi internet sayfası üzerinde yer alan ve kamuoyuna buradan duyurulan kurslara başvurular da internet üzerinden alınmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki bağlantı adresini kopyalayarak yeni sekmede açması ve burada istediği kursu ve İlini seçerek arama yapması gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx

POLİS, ASKER, MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4235327/issizlere-75-tl-harclik-ve-meslek-sahibi-olma-firsati-iste-iskur-basvuru-ekrani