Az Önce Açıklandı! Cumhuriyet Halk Partisi AİHM'e Gidiyor !

Az Önce Açıklandı! Cumhuriyet Halk Partisi AİHM'e Gidiyor ! 

Cumhuriyet Halk Partisi , 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen Anayasa Değişikliği Referandumunun 'Yok Hükmünde' olduğunu dile getirmişti. Bir yandan yargı cephesinde, diğer yandan TBMM'de tartışmalar olmuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Referandum kararının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşınacağını söyledi.

Sincar'a yönelik düzenlenen terör operasyonuyla ilgili ABD'nin operasyonu endişeyle karşılıyoruz sözünü değerlendiren Böke, " Biz her zaman şunu kuvvetle ifade ediyoruz, Türkiye'nin güvenliği için Türkiye atılması gereken her adımı atacaktır. Bununla birlikte bölgede IŞİD'in bölgesel bir tehdit olmasının önüne geçilmesi için her şeyi yapacaktır. Kendi güvenliğimiz için atılan her adıma destek veriyoruz." dedi.

AİHM kararıyla ilgili , "Şunu ifade edeyim yalnız, toplumsal sözleşme diyip duruyoruz ya. Bir arada konuşulabilen bir Türkiye'dir. Uzlaşmadan anladığımız şeyin 'Toplumsal Uzlaşı' belgesi olması gereken bir Anayasa'yı Gayri meşru olan tüm adımlardan arınması gereken bir siyaset olması gerektiğinin bir kez daha altını çizmek isterim." dedi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4235120/az-once-aciklandi-cumhuriyet-halk-partisi-aihme-gidiyor