Milli Savunma Bakanı Işık: "Halk hükümet sistemini değiştirdi"

" Nasıl bir başarının elde edildiğini aslında çok fark etmedik henüz. Yüzde 52'lik oy oranını bazıları 'Acaba mı?' diye yorumlamasın. Bu demokraside son derece önemlidir. Bakınız, çok değil 2-3 yıl önce Türkiye'de Başkanlık sistemine geçilsin mi? Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kabul edilsin mi? diye yapılan bütün anketlerde 'evet' oranının ortalaması yüzde 30-35 arasındaydı. Bugün bu akşam sandıklar açıldığında gördük ki, bu oran yüzde 51 kusure çıktı, yani yuvarlak olarak yüzde 52. " ifadelerini kullanan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ayrıca şunları aktardı:

Hayır veren de Evet veren de katkı sağladı

" 'Hayır' verenin de 'evet' verenin de katkı sunduğu önemli bir başarıdır. Niye? Artık Türkiye hükümet sistemini değiştiriyor. Bundan sonra siyasetçi daha çok çalışacak. Yüzde 50'ye ulaşmak için daha büyük gayret gösterecek. Bundan sonra siyasetin dili yumuşayacak. Bundan sonra siyasetçi daha kucaklayıcı olacak. Daha kapsayıcı olacak. Ötekileştiren, ayrıştıran siyaset söylemi yerini daha birleştiren daha kucaklayan bir siyaset söylemine bırakacak. Artık Türkiye demokrasisini bu akşam itibariyle daha da kökleştirmiş olacak. "

" Bu önemli bir değişikliktir. Bu değişikliğin kabul edilmesiyle ortaya çıkan sonuç, siyasetin alternatifinin yine siyaset olduğunu ortaya çıkardı. Vesayet heveslilerinin bir kez daha hevesi kursağında kaldı. Onun için yarın sabahtan itibaren ister 'evet' vermiş olsun, ister 'hayır' vermiş olsun birbirimizle kucaklaşıp bu ülke için bu millet için gençlerimizin çocuklarımızın geleceği için birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4234713/milli-savunma-bakani-isik-halk-hukumet-sistemini-degistirdi