Emniyetten Okullara İrtibat Görevlisi Ataması

Emniyetten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"2015 - 2016 Eğitim ve Öğretim döneminin başlaması sebebi ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü olarak okul önlerinde ve civarında çok geniş çapta güvenlik tedbirleri planlı bir şekilde alınmış bulunmaktadır.
Bu kapsamda okullarda güvenli eğitim ortamlarının sağlanmasına yönelik Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan Okullarda Güvenli Eğitim Ortamlarının Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Alınmasına İlişkin İşbirliği Projesi kapsamında ilimizde ilkokul, ortaokul ve liseler ile ilgili koruyucu ve önleyici güvenlik tedbirleri planlanmıştır.
Bu planlar çerçevesinde;
- Yaz dönemi boyunca özellikle asayiş açısından risk arz eden okullar ve çevresinde ciddi bir analiz çalışması yapılmış, okul müdürleri ve aileleri ile toplantılar yapılarak çevrelerinde genel güvenlik ve asayişe yönelik tedbir içerikli önemli bir çalışma başlatılmıştır.
-Okul giriş - çıkış saatlerinde bu okulların civarını kontrol etmek maksatlı ve şüpheli şahıslara yönelik çalışma yapılması için her okula okul irtibat görevlisi belirlenmiştir. Bu kapsamda İlçe Emniyet Müdürlüklerimiz ve Narkotik, Asayiş, Çocuk Şube, Güven Timleri, Önleyici Hizmetler Şube ekiplerimizin okulların civarında güvenliği sağlamak maksadıyla görev planları çıkartılmış ve ilgili ilçe ve birimlerce takibi sağlanacaktır.
-Özellikle bu okulların çevresinde ciddi bir kameralandırma yapılması ile ilgili okul yöneticileri ile birlikte ortak çalışmalar yapılmış, Çocuk Şube Müdürlüğünde kurulan görüntü izleme merkezinde okullardaki güvenlik kameralarında toplanan görüntüler izlenmek sureti ile okullar ve çevresi denetim ve kontrol altında tutulacaktır.
-Ayrıca okul müdürlerine, öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve servis şoförlerine yönelik eğitici faaliyetleri kapsayan "Güvenlik için Eğitim Projesi" planlanmıştır.
2015 - 2016 eğitim öğretim yılının İstanbul ve ülkemiz için huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü olarak okul önlerinde ve çevresinde en kapsamlı tedbirlerin alındığının halkımız ve kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz"

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4234564/emniyetten-okullara-irtibat-gorevlisi-atamasi