ŞOK İddia! ''Hakimlik Sınavı Sorularını Önceden Bize Gösterdiler''

Tüm Türkiye'de hala FETÖ soruşturmaları ve operasyonları devam ediyor. FETÖ üyeleri ve örgütl ile ilişiği olan kişiler itiraflara devam ediyor.  

Van'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na dair operasyonlarda yakalanan cumhuriyet savcısı 'Hakimlik sınavı sorularını önceden bize gösterdiler' dedi.

Van'da FETÖ operasyonlarında tutuklanan cumhuriyet savcısı çarpıcı itiraflarda bulundu. Duyanlar ise şoke oldu! Sınav sorularını önceden gördüğünü, bir saat boyunca soruları ezberleyip sınavdan 79 puan aldığını söyleyen kişi, sınav akabinde kamp yapıldığını, kampta Fetullah Gülen'in kitaplarının okunduğunu ve sohbetler yapıldığını açıkladı. 

Aynı kişi maaşından himmet de verdiğini itiraf etti. Bunun da yanında FETÖ üyesi değilim dedi!

Sınav olacağım soruları gösterdiler! 

"Yolda, bizi Konya'ya götüren avukata, neden Konya'ya gittiğimizi sorduğumda, 'hayatında göremeyeceğin şeyleri göreceksin' dedi. Konya'ya ulaştığımızda bir hukuk derneğinin bürosuna çıktık. Orada bir avukat ve matematik öğretmeni olduğunu öğrendiğim kişiler bizi karşıladı. Orada salona geçtik ve masa üzerindeki dizüstü bilgisayardan sınav esnasında göreceğim soru ve cevapları gösterdiler. Bu soru ve cevapları birlikte gittiğimiz şahıslarla birlikte bir saat boyunca inceledik. Sonrada oradan ayrılarak Ankara'ya gittik. Sınava girdim ve sınav sorularının bize gösterilen soruların aynısı olduğunu gördüm. Ben bu sınavdan 79 puan aldım. Yazılı sınavdan sonra mülakat yapıldı. Mülakat açıklanmadan önce mülakat heyeti değiştirildi. Daha sonra sınavın iptal edildiği ÖSYM tarafından açıklandı. İptal edilmesi için açılan davaların kazanılması üzerine tekrardan mülakatlar yapılmaya başlandı."

Kamp yapıldı, FETÖ'nün kitapları okundu, sohbetler edildi!

Sınavın ardından akademi eğitimi ve adaylık döneminde yurt çıkmaması nedeniyle sınava girdiği iki arkadaşıyla aynı evde kaldıklarını anlatan savcı, "Evde bir ay kaldıktan sonra kamp programı düzenlendi. Gölbaşı'nda bulunan bir yurtta yapıldı. 2 gün süren ve diğer ev arkadaşlarımın da katıldığı bu programda aynı dönemde olduğumuz 5-6 kişilik hakim adayı grubu da kampa iştirak etti. Katıldığım kampta Kur'an, risale ve Fetullah Gülen'in kitaplarından okumalar yapıldı. Aynı şekilde birkaç kez daha kamp düzenlendi ancak ben katılmadım. Katıldığım eve birçok kez Yargıtay Cumhuriyet Savcısı gelerek dini sohbetler etti, risaleden ve Fetullah Gülen'in eserlerinden okudu." 

Örgüt üyesi değilim ama himmet verdim! 

"2013'te evden ayrılarak memlekete gittim ve adaylık dönemimin sonunda yapılan klasik sınavda 88 alarak adaylığımı tamamladım. Evde kaldığım dönemde bazı hakim ve hakim adayları da sürekli eve gelip gidiyordu. Ben FETÖ/PDY örgütünün üyesi değilim. Söz konusu örgütün silahlı bir terör örgütü olduğunu 15 Temmuz'da yapılan darbe girişimi sırasındaki fiilleri gördüğümde fark ettim. Daha önceki yapılan söylemleri politik bir duruş olarak algılamıştım.

Memurluğa başladıktan sonra kanunsuz bir emir bana verilmediği için ve örgüt üyesi olduğu söylenen kişilerin muhlis tavırları sebebiyle bu kanaate geç ulaştım. Sınav döneminde anlattığım bu olaydan dolayı bu örgüt ile bir bağım oluştuğu gözükmektedir ama gerçekte bu örgütle örgütsel bir bağım hiçbir zaman olmadı. Örgütün gerçek yüzünü şimdi çok iyi gördüm, böyle bir olaya karıştığım için büyük pişmanlık duyuyorum. Örgüt üyeliğim yoktur, darbe teşebbüsünden önceden herhangi bir şekilde haberim olmadı. Görev yaptığım süre boyunca örgütten emir ve talimat almadım, toplantılarına katılmadım, himmet vermedim."

İşte tutuklanan cumhuriyet savcısının ifadeleri ve itirafları bu şekilde idi. FETÖ soruşturmaları tüm ülkede devam eder iken, tutuklama kararları, açığa almalar ve memuriyetten ihraç edilmeler de sürüyor! 

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4234460/sok-iddia-hakimlik-sinavi-sorularini-onceden-bize-gosterdiler