PAEM Sınav Sorularının Çalınması Davası

Kastamonu'da devam eden Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında komiser yardımcılığı sorularını çaldığı iddia edilen ve hakkında dava açılan eski komiser yardımcısının yargılanmasına başlandı.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava duruşmasında, "silahlı terör örgütü üyesi olduğu" iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski komiser yardımcısı Niyazi T. katıldı. Hiçbir terör örgütü ile bağının bulunmadığını savunan Niyazi T, komiser yardımcılığı sınavında 89 puan aldığını mahkemeye iletti.

Mahkeme heyetinin, sınava kaç kez girdiğini sorması üzerine Niyazi T, "Sınava iki kez girdim. İlkinde kaç puan aldığımı hatırlamıyorum. İlkine çalışmadan, sadece sorular hakkında bilgi sahibi olmak için girdim. Daha sonra 1,5 yıl sınava çalıştım ve girdim. Baraj 87 iken ben 89 puan alarak sınavı kazandım." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyetinin, soruları çaldığı yönündeki iddiaları hatırlatması üzerine Niyazi T, "Memurluktan amirliğe geçişte bu tür dedikodular her zaman olur. Benim hiçbir örgütle bağım yok. Soruları kimseden almadım. Ailemden, özel hayatımdan fedakarlık yaparak çalıştım ve kazandım." sözlerini kullandı.

Niyazi T, örgütün sohbetlerine katılmadığını, himmet de vermediğini iddia etti. Mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı 24 Temmuz'a erteledi.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4234294/paem-sinav-sorularinin-calinmasi-davasi