Whatsapp'tan Kullanıcıları Üzen Haber!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp yaptığı güncellemeler ile, aldığı kararlar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak grup platformlarında toplu halde görüntülü görüşme yapılabileceğine dair güncelleme ile gündeme gelen Whatsapp'tan kullanıcılarını üzen bir haber geldi.

Whatsapp ilk çıktığı zamanlarda ücretli olarak hizmet veriyordu. Daha sonra Facebook tarafından satın alındı ve kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet vermeye başladı. Tüm teknoloji dünyası tarafından arkasında Facebook olsa bile ücretsiz hizmet vermeye daha fazla dayanamayacağı ve ücretli olacağı yönünde haberler yapılıyordu.

Whatsapp için Facebook " asla ücretli olmayacak" şeklinde açıklama yaparak kullanıcılarını rahatlatmıştı.

Ancak Facebook Whatsapp için devrim niteliğinde bir karara imza attı. Whatsapp artık kullanıcılarına reklam gösterecek. Reklamlardan elde edeceği gelir ile Whatsapp'ın daha iyi hale getirilmesi sağlanacak diyen Facebook, bu kararı ile çook büyük tepki aldı.

Sosyal medyada insanlar hizmetin olduğu gibi kalması yönünde tavsiyelerde bulunuyor.

Facebook Whatsapp'n ne zaman reklam göstermeye başlayacağı ile ilgili net bir tarih vermedi ancak kısa bir zaman sonra reklam gösterimlerine başlayacakları tahmin ediliyor.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA - Özel Haber

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4234275/whatsapptan-kullanicilari-uzen-haber