FETÖ'cüler Sapıklıkta Sınır Tanımıyor! Mekke'yi Bakın Neyle Bir Tutmuşlar

FETÖ'cüler Sapıklıkta Sınır Tanımıyor! Mekke'yi Bakın Neyle Bir Tutmuşlar 

Bolu'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün üniversite yapılanmasına yönelik devam eden davada ifade veren sanıklardan Dr. Mehmet Fatih Özlü , " Akademik çalışmalarım nedeniyle farklı tarihlerde 3 kez Amerika’ya gittim. Bu gidişlerimin ikincisi olan 2014 yılı mayıs ayında çalışmalarım bittikten sonra ülkeye dönmeden önce Mehmet Yazıcı’nın yönlendirmesiyle Pensilvanya’ya gittim. Fetullah Gülen’in kalabalık bir gruba hitap ettiği bir toplantıya katıldım. Burada Atatürk ve resmi hükumete karşı ağır ithamlarda bulunulduğunu görünce örgütten tamamen ayrılma kararı aldım.

Bolu’ya döndüğümde de Mehmet Yazıcı’ya, 'Ben Müslümanla Müslüman arasındaki kavgada taraf olmak istemiyorum. Bağlarımı tamamen koparmak istiyorum. Bir daha Pensilvanya’ya gitmeyeceğim' dedim. Bunun üzerine Yazıcı bana, sanki Mekke ile Pensilvan’ya aynı öneme sahipmiş gibi, 'O zaman sen hacca da gitme’ şeklinde sert bir ifade kullandı" dedi.

Davada sanıkların ifadelerinin alınmasına devam ediliyor...

Kamudan haberler, gündemdeki son dakika haberleri, ekonomi haberleri ve çok daha fazlasını yakından takip etmek için kpsscafe.com.tr'nin mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4233818/fetoculer-sapiklikta-sinir-tanimiyor-mekkeyi-bakin-neyle-bir-tutmuslar