Sınav Öncesi Tüketilmesi Gereken Atıştırmalıklar (Zihin Açıcı Atıştırmalıklar)

LYS sınavına milyonlarca aday katılım yapacak. Üniversite giriş sınavlarında milyonlarca öğrenci ter dökecek.

LYS sınavı kapsamında, sınava katılacak olan öğrencilerin hem zihin hem de fiziki sağlıklarını koruyacak besinlerin neler olduğunu araştırdık.

Bu besin grubu, birer öğün olarak değil, atıştırmalık olarak nitelendirdiğimiz besinlerden oluşmakta.

işte sınav öncesi yendiğinde zihin açacak atıştırmalıklar;

*Kuru üzüm; Kuru üzüm içerisinde barındırdığı doğal ve yeterli miktardaki şeker oranıyla zihnin yeniden tazelenmesini sağlıyor. Bunun yanında sindirim sistemine, bağışıklığa önemli derecede katkı sağlıyor.

*Fındık; Fındık muhteşem bir enerji kaynağıdır. Aynı zamanda içerisinde barındırdığı kaliteli yağ oranı ile dikkat ve hafıza kuvvetlendirmek için ciddi görevler üstlenir. Direnç, kuvvet ve daha bir çok fiziksel aktiviteyi barındıran spor faaliyetlerinden önce bile tüketilirse faydalı olur.

*Pekmez; Pekmez vücut sıcaklığını düzenlemeye, boğaz rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı oluyor. Sınav öncesi tercih edilebilecek miktar 1 yemek kaşığı ya da 2 yemek kaşığı olabilir.

*Kuru Dut; Kuru dut içindeki doğal şeker oranıyla ve mükemmel tadıyla zihnin açılmasını sağlıyor. Bununla beraber kişiye direnç sağlıyor.

Kpsscafe.com.tr ailesi olarak LYS Sınavına girecek tüm adaylara BAŞARILAR DİLİYORUZ.

LYS haberlerini, duyurularını ve ilanlarını en tarafsız şekilde öğrenmek isterseniz kpsscafe.com.tr'yi takip etmekten vazgeçmeyin. Kıymetli fikirlerinizi Sosyal medyadan ve yorum kısmından bekliyoruz.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4233726/sinav-oncesi-tuketilmesi-gereken-atistirmaliklar-zihin-acici-atistirmaliklar