Adana'da Vinç Halatı Koptu: 2 Taşeron İşçi Öldü , 4 İşçi Ağır Yaralı

Son dakika haberi Adana'dan geldi. Alınan son bilgilere göre Adana'da Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikanın çatı kaplamasını yapmak için vinçle çatıya çıkartılan 6 işçi, sepet halatının kopması üzerine 10 metre yükseklikten aşağıya düştü. 10 metre yükseklikten aşağı düşen işçilerin 2'si hayatını kaybederken, 4'ü ağır şekildeyaralandı.

Bugün öğle saatlerinde Adana'nın merkez Sarıçam İlçesi'nde bulunan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir gübre fabrikasında meydana gelen olayda, bölgeden alınan son dakika bilgilerine göre, fabrika binasının çatısında kaplama yapacak olan taşeron şirketin çalışanları, vinç sepeti ile çatıya çıkartılmak istendi. 2 kişilik sepete 6 işçi binince, ağırlığı taşıyamayan halat koptu. Yaklaşık 10 metre yükseklikten düşen işçilerden Murat Gümüş ile Cengiz Kutlam hayatını kaybederken; ağır yaralanan Halil Aslan, Latfi Kaya, Fehmi Kaya ve Mustafa Gümüş götürüldüğü hastanelerde tedaviye alındı.

Son dakika haberlerinden, taşeron işçi haberlerinden, yerel haberlerden, kamu haberlerinden, kpss haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için Kpsscafe.com.tr  adresini takipte kalın.

Kpsscafe.com.tr  | Adana

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4233649/adanada-vinc-halati-koptu-2-taseron-isci-oldu-4-isci-agir-yarali