Okullar Planlanan Tarihte Açılacaktır

Milli Eğitim Bakanlığı 27 Temmuz 2016’da okulların açılmasıyla ilgili olarak: "Bugün bazı basın yayın organlarında 2016-2017 eğitim-öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim-öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim-öğretim yılı 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz."  şeklinde açıklama yapmıştı.   Okulların 3 Ekim’de açılacağı yine bazı haber siteleri tarafından dillendirilmeye başlandı. Bununla ilgili olarak;
1)    MEB’in çeşitli sebeplerle okulların açılışının geciktirecek durum varsa kamuoyuna açıklaması faydalı olacaktır. Ertelemeyle ilgili ikinci bir yalanlama veya gerçekten erteleme söz konusuysa açıklama yapılması doğru olacaktır. 2)    Erteleme gerektirecek bir durum varsa da 3 Ekim değil de 26 Eylül’de başlatılması da yapılabilir. Yani iki haftalık gecikme değil de 1 haftalık bir erteleme olursa daha iyi olur. 3 Ekim’den sonra iş takviminde ve eğitim-öğretimde aksamalar olacaktır. Okullar da bu şekilde 16 Haziran’da kapanmış olacaktır. 

İsmet YILMAZ Son Noktayı Koydu


Okulların açılışının ertelenmesinin söz konusu olmadığını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Okulların açılış tarihi 19 Eylül 2016'dır." ifadelerini kullandı. Buna göre milyonlarca öğrenci ve öğretmen kurban bayramının hemen bitiminde ders başı yapacaklardır.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4233210/okullar-planlanan-tarihte-acilacaktir