Okullarda Dersler Boş Geçiyor, Kitaplar Gelmedi!

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullar 19 Eylül 2016 tarihinde yeni eğitim öğretim yılına başladı. 

15 Temmuz 2016 darbe girişimi olaylarından sonra başlatılan soruşturmalarda tüm ülkedeki kamu kurumları büyük deprem yaşamıştı. Çok sayıda personel ve memur açığa alındı, meslekten ihraç edildi.

Meslekten en çok ihraç etme ve açığa alma işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı'nda yaşanmıştı. FETÖ soruşturmalarında en büyük depremi Milli Eğitim Bakanlığı yaşadı. MEB ortaya çıkan bu açığı sözleşmeli öğretmen alarak kapatmaya çalışsa da henüz dersler boş geçiyor.

FETÖ ilişiği bulunan yazarlar nedeni ile Milli Eğitim Bakanlığı, ders kitaplarının tekrar basılmasına karar verdi. Son dakika gerçekleşen bu gelişme öğrencilere büyük zarar vermekte.

Öğretmenler açığa alınınca öğrencilerin dersleri boş geçmek durumunda kalıyor. Öğrencilerin kitaplarının tamamı hala dağıtılmadı.

Okulların açılmasının üzerinden 2 hafta geçmiş olmasına rağmen derslere tam olarak başlanmamış olması eğitimde büyük aksaklıklara neden oluyor. Kitapların ne zaman dağıtılacağı, öğretmenlerin ne zaman geleceği merak konusu. 

Öğrenciler ve veliler bu durumdan son derece rahatsız. Biran önce bir düzenleme yapılması için bekliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konu ile ilgili açıklama gelmedi. Kitapların bu hafta içinde dağıtılması bekleniyordu. 2016 2017 eğitim öğretim yılının 3. haftasında herşey normale döner mi bilinmez lakin veliler gergin durumda.

Özellikle bu sene TEOG sınavına girecek olan öğrencilerin bu zaman kaybı velilerin canını çok sıkıyor. 

Tüm eğitim haberleri ve sınav haberleri için bizi takip etmeye devam ediniz. Yorum ve önerilerinizi yorum kısmından ve sosyal medyadan bekliyoruz.

Kpsscafe.com.tr 

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4232292/okullarda-dersler-bos-geciyor-kitaplar-gelmedi