Yeni KHK'da Kamuya Alımlardaki 'Yaş Sınırı' Esnetilecek Mi?

Yeni KHK'da Kamuya Alımlardaki Yaş Sınırı Esnetilecek Mi? 

Memur adaylarının önlerindeki en büyük engellerden birisi de açıktan alımlardaki yaş sınırı olarak göze çarpıyor. Yıllarca Fetullahçı Terör örgütü (FETÖ) gibi teröristler yüzünden hakları yenen ve iyi puan almalarına rağmen atanamayan adaylar şimdi de yaş sınırına takılmış durumdalar.

Öyle ki 2010 yılındaki KPSS soruları çalınmasaydı şimdi memur olacak kişi yaş sınırından dolayı atama hakkını kaybedebiliyor. Açıktan memur alımlarının yanı sıra, askeri personel ve polis alımlarında da yaş sınırı konusunda adayların serzenişi bulunuyor. Fakat yine bazı adaylarsa yaş sınırının oldukça doğru bir karar olduğunu iddia ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni KHK'ların yolda olduğunu söylemiş fakat içeriğine dair ser verip sır vermemişti. Dünse Yeni KHK'da uzman çavuşların yüzünü güldürecek düzenlemeler olacağını öğrenmiştik. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Uzman Çavuşların uzun süredir beklediği beylik tabancası düzenlemesinin yeni KHK da yer alacağını söylemişti. Askeri personel alımları, polis alımları ve diğer kamu personeli alımlarında yaş sınırının esnetilip esnetilmeyeceğiyse henüz netleşmiş değil. Kamu personeli alımlarındaki yaş sınırı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? düşüncelerinizi sayfanın altındaki yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4232288/yeni-khkda-kamuya-alimlardaki-yas-siniri-esnetilecek-mi