Adeta Hipnotize Ettiler İnşaat İşçisi Dolandırıcılara 5 Bin TL Kaptırdı 'Herkes Uyanık Olsun'

Kepez ilçesi Menderes Mahallesinde yaşayan 44 yaşındaki inşaat işçisi Halil Işık, telefonla kendilerini arayıp banka görevlisi olarak tanıtan şahısların kendisine kredi kartından bin 40 liralık alışveriş yapıldığını  bu işlemi kendisinin yapıp yapmadığını sorduğunu söyledi.

Halil Işık'ın böyle bir işlem yapmadığını söylemesi üzerine telefon dolandırcııları Işık'tan kredi kartının başkaları tarafından çalındığını söyledi kartın bloke edileceğini, telefona gelen mesajdaki kodu kendilerine iletmesi gerektiğini söyledi. Işık kredi kartından yeni bir işlem daha yapılacak endişesiyle kendisine gelen kodu karşı tarafa aktardı.

Gelen kodu söyleyip konuşmayı tamamlandığında kendisini arayan telefonu tekrar arayan Halil Işık, bu defa bankanın gerçek müşteri hizmetleriyle muhattap oldu. Yapılan incelemede Işık'ın kredi kartından 5 bin lira çekildiği başka bir banka hesabına aktarıldığı belirlendi. Dolandırıcıların telefonla kendisini adeta hipnotize ettiğini ve her söyleneni harfiyen yaptığını söyleyen Işık, herkesin uyanık olması gerektiğini, 'asla ben kandırılmam' dememesi gerektiğini söyledi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4232200/adeta-hipnotize-ettiler-insaat-iscisi-dolandiricilara-5-bin-tl-kaptirdi-herkes-uyanik-olsun