Tek Kişilik Kamu Yatakhanesinde 7 Kişilik Ailesiyle 13 Yıldır Kalıyormuş

İlginç haberin bugünkü adresi İstanbul oldu. Alınan son bilgilere göre İstanbul Tıp Fakültesinde yıllardır hemşire olarak çalışan bir kişinin ailesini, hastanenin yatakhanesinde barındırdığı ortaya çıktı.

İstanbul Tıp Fakültesi bünyesinde hemşire olarak çalışmakta olan Mail Ö. simli hemşire, daha önce yatakhane sorumlusu olarak görev yapıyordu. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre Mail Ö. 2004 yılından bu yana, kamuya ait olan yatakhanede ailesini barındırdı. Sadece bekar bayan hemşirelere tahsis edilenilen yatakhanede annesi Neziha Ö., kardeşi aynı zamanda üniversitede teknik personel olarak görev yapan Rıdvan Ö., kardeşinin eşi Emine Ö. ve çocukları Emre, Emin, Edanur Ö.'nün de kaldığı öğrenildi.

Tavuk Bile Beslemişler

2004 yılından bu yana yatakhanede kaldıkları öğrenilen ailenin, yakınlarının kazan dairesinin açıldığı bahçede kümes hayvanları da yetiştirdiği ifade edildi. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu yapıldı.

Rektörlük tarafından yapılan suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

"Mail Ö., İstanbul Tıp Fakültesi'nde hemşire olarak görev yapmaktadır. İstanbul Tıp Fakültesi Hemşire Yatakhanesi'nde kaldığı zamanda Hemşirelik Hizmetleri Müdürü tarafından lojman sorumlusu yani yatakhane sorumlusu yapılmıştır. Kendisi de verilen bu görevi kötüye kullanmış olup kamu zararına yol açmıştır"

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4232087/tek-kisilik-kamu-yatakhanesinde-7-kisilik-ailesiyle-13-yildir-kaliyormus