YSK: Seçmen Kütüklerinin Verileceği Parti Sayısı 9

YSK: Seçmen Kütüklerinin Verileceği Parti Sayısı 9 

YSK'dan beklenen duyuru bu hafta içinde gelecek. Referandum tarihi netleşiyor. Yüksek Seçim Kurulu'nun Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre seçime girebilecek 9 parti de belli oldu...

Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) Referandum hazırlıkları. Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre seçime girebilecek ve seçmen kütük bilgilerine erişim sağlayabilecek parti sayısı 9 olarak açıklandı. Bu partiler; AK Parti, CHP, MHP, Bağımsız Türkiye Partisi, Saadet Partisi, Vatan Partisi, Hüdapar, HDP ve Büyük Birlik Partisi olarak açıklandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan YSK Kararına göre seçime girme şartlarını yerine getiren 9 partiye seçmen kütük bilgilerini verebilecek.

Yüksek Seçim Kurulu Anayasa Değişikliği teklifinin referandum tarihiyle ilgili açıklamayı bu hafta yapması bekleniyor. TBMM'den geçen ve Cumhurbaşkanı'nın onayını bekleyen Anayasa Değişikliği Teklifi için referandum , Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın onayından 60 gün sonra yapılması gerekiyor.

Kamu personeli haberleri, gündemden gelişmeler, son dakika haberleri ve daha fazlasını yakından takip edebilmek için kpsscafe.com.tr'nin mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4231994/ysk-secmen-kutuklerinin-verilecegi-parti-sayisi-9