Myanmar'daki Müslüman Katliamıyla İlgili Korkunç Rakam! Son 24 Saatte Olanlar

Myanmar Katliamıyla İlgili Korkunç Rakam!  Son 24 Saatte Olanlar

Birleşmiş Milletler, Myanmar'dan Bangladeş'e kaçan Arakan Müslümanlarının sayısında son 24 saat içerisinde çok büyük bir artış kaydedildiğini 35 binden fazla insanın Bangladeş'e geçiş yaptığını kaydetti.

Rakhine eyaletindeki şiddet olaylarından kaçanların sayısı 25 Ağustos'tan günümüze kadar 123 bini geçerken, Çatışmalar Arakan Rohingya Kurtuluş ordusu miltanlarının polis noktalarına saldırı düzenlemesiyle şiddetlenmiş, Myanmar Ordusu'nun büyük bir saldırısıyla yanıt vermesinden sonra ARakan Müslümanı sivillerin evlerinden kaçış süreci hızlanmıştı.

Arakan Müslümanları Myanmar'da kovuşturmaya uğrayan devletsiz bir topluluk olarak göz önüne çıkıyor. Kaçan siviller, budist çeteler ve askerlerin köylerini yerle bir ettiğini, kadınlarına tecavüz edildiğini bebeklerinin kafalarının kesildiğini, diri diri yakılanlar olduğunu söylüyor. Orduysa sivillere saldıran militanlarla savaşıldığını iddia ediyor. Bölgedeki son gelişmeler bağımsız kaynaklar tarafından takip edilemiyor, zira Myanmar yönetimi bu konuda sıkı bir sansür politikası izliyor.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4231937/myanmardaki-musluman-katliamiyla-ilgili-korkunc-rakam-son-24-saatte-olanlar