ByLock Tek Başına Delil mi Değil mi Tartışmalarını Bitiren Yazışma

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında ele geçirilen bilgilerde, FETÖ üyelerinin kendi aralarında kkiptolu haberleşme programı ByLock'u kullandıkları ortaya çıkmıştı. ByLock üzerinde çalışmalar halen devam ederken ByLock'un tek başına delil sayılıp sayılmayacağı uzun süreden bu yana tartışma konusuydu. Ancak alınan son bilgilere göre Bylock'un örgütsel bir delil olmadığı yönünde yapılan propagandalar, ortaya çıkan bir yazışma ile çökertildi.

Sabah Gazetesinde yer alan haberde, Adli kaynakların Bylock yazışmalarından elde ettiği bir görüşmede, FETÖ'cülerin birbirlerine internetten indirilen Bylock programının sahte olduğunu anlattıkları görülüyor. Örgüt mensuplarının internetten programı indirmemelerini birbirlerine tavsiye ettikleri yazışmalarda yer aldı.

FETÖ'cülerin Bluetooth'tan indirilen Bylock'un gerçek olduğu yönünde birbirlerine telkinde bulundukları belirlendi. Bu göüşmelerin geçtiği yazışmalar ise şu şekilde;

# ByLock'u nereden yükledi Gülsüm?

# Google Play'dan indirdiyse onu kullanmasın.

# Biz gönderelim bluetooth ile...

# Yok, yeni telefona programı nereden yüklediniz?

# Esra program paylaşsın.

# O sahte olan.

# Sahte olanı kullanmayın dediler.

# Esra göndersin size...

FETÖ'cülerin Propagandası Çöktü

Bilindiği üzere Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması mensupları şifreli haberleşme programı Bylock'un örgüt delili olmadığı yönünde yürüttükleri propaganda, bu programın Google Play ve App Store'den satın alınabildiğini iddia ediyorlardı. Ortaya çıkan bu görüşme Fethullahçılar'ın sadece birbirlerine yükledikleri program üzerinden görüşme yaptıklarını kanıtladı.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4231866/bylock-tek-basina-delil-mi-degil-mi-tartismalarini-bitiren-yazisma