Adalet Bakanı Bozdağ: "Bu insanlık dramını durduralım"

Adalet Bakanı Bozdağ: " Rusya'nın da Amerika'nın da Avrupa'nın da İran'ın da başka ülkelerin de yaşanan bu ölümlerden dolayı sorumluluğu vardır. Bunu bir kez daha hatırlatıyorum. 'İnsanlık ölmedi' demek için, insanlığı öldürmek isteyen Esed'e karşı birlikte hareket etmek ve onu durdurmak lazım. Avrupa'dan, Türkiye'de bir şey olduğu zaman, 'insan hakları hak, hukuk, adalet' diye konuşan bir sürü komiser, hükümet yetkilisi var.

Suriye'de kimyasal silah kullanılıyor. Bunun karşısında kaçının sesini duydunuz? Bir defa konuşuyorlar. Bir cılız ses veya bir adım atıyorlar, arkasından ikincisi ya da üçüncüsü yok. Ama teröristlerin ve terör örgütlerinin hakkı, hukuku söz konusu olunca herkes ayağa kalkıyor. Masum insanların teröristler kadar hakkı, hukuku, yaşama hakkı yok mu? Niye onlar için aynı şekilde bir duyarlılık ortaya koymuyorsunuz? Bunların adaleti de öyle bir adalet. " ifadelerini kullandı...

Avrupa ülkelerinin tutumu

" Biz 16 Nisan'da Almanya veya Hollanda'nın hükümet sistemini değiştirmek için mi oy kullanacağız? Hayır. Peki Almanya, Hollanda ve diğer bazı batılı ülkelere ne oluyor da kendi hükümet sistemleri Türkler tarafından değiştirilecekmiş gibi bir telaş ve korku içindeler. Hep beraber taraf oluyorlar, 'hayır çıksın' diye uğraş veriyorlar. Memleketlerinde Türkler, Türkçe konuşmasın diye her türlü baskıyı yapanlar, yasağı koyanlar şimdi televizyonlarında Türkçe programlar yapıyorlar, gazetelerine Türkçe manşetler atıyorlar. Türkleri etkilemek ve bu sistem değişikliğine engel olmak için bunu yapıyorlar. Ben de diyorum ki, size ne, size ne oluyor? "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4231213/adalet-bakani-bozdag-bu-insanlik-dramini-durduralim