YÖK'ten Özel Öğrencilik İşlemlerine Dair Duyuru!

Yükseköğretim Kurulu, FETÖ ile kapanan okullarda eğitim gören öğrencilerin gidişatını yakından takip ediyor.

Yükseköğretim Kurulu, FETÖ darbe girişiminde kapanan yükseköğretim kurumlarındaki öğrencilerin diğer okullara yönlendirilmesi konusunda bir duyuru ilanı paylaştı.

FETÖ darbe girişimi sonrasında yapılan araştırmalarda FETÖ ile ilişiği bulunan eğitim kurumlarının kapatılması ile o okullardaki öğrenciler mağdur olmuştu. FETÖ yanlısı okullar kapanınca veliler ve öğrenciler telaşlanmış, ne yapacaklarını şaşırmışlardı. Yükseköğretim Kurulu, bu öğrencilerin başka okullara transfer edileceğini, mağdru olmayacaklarını söylemişti.

YÖK, öğrencilerin bu durumlardan mağdur olmaması için her gün bilgilendirme metinleri yayımlıyor.

Yükseköğretim Kurulu'nun duyurusu kapsamında kapanan kurum öğrencilerinin diğer okullara yönlendirilmesi tamamlandı. Artık sıra kayıt ve özel öğrenci işlemlerine geldi.

Üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı Program'ına yerleşen öğrenciler özel öğrenci olarak kabul edilecektir.

Yükseköğretim Kurulu'nun Özel Öğrencilik İşlemlerine Dair Duyurusuna ulaşmak için lütfen BURAYA tıklayınız.

Yükseköğretim Kurulu, kapanan kurumların öğrencileri ve öğrencilerin başka okullara yerleştirilmesi hakkında sürekli duyurular ve bilgilendirmeler yayımlamaktadır. Bunlardan haberdar olmak için bizi takip etmeye devam ediniz.

Bakanlar, bu hassas dönemde YÖK'ten başka hiçbir yerden gelen bilgilerin dikkate alınmamasını, önemli olanın YÖK'ten gelen haberler olduğunu savunuyor. Öğrencilerin sıkıntı yaşadığı bu dönemde sadece YÖK duyurularını dikkate almaları öneriliyor. Diğer kaynaklara bu hassas dönemde güvenmemek gerekiyor.

KPSSCAFE'ye Facebook ve Twitter sosyal medya hesaplarından erişim sağlayabilir, android uygulamasını yükleyerek daha kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4231026/yokten-ozel-ogrencilik-islemlerine-dair-duyuru