AK Partili Orhan Mercan'ı Kadın Kılığındaki Terörist Katletmiş

Diyarbakır'da AK Parti ilçe başkan yardımcısı Orhan Mercan'ın bölücü teröristlerce katledilmesine ilişkin soruşturma çerçevesinde tutuklu sanık Kemal Polat'ın yargılanmasına bugün devam edildi.

Diyarbakır 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya , tutuklu sanık Polat, Avukatları ve PKK'lılarca katledilen Mercan'ın eşi Mehtap ve Öznur Mercan katıldı. SEGBİS ile sesi ve görüntüsü değiştirilerek dinlenilen gizli tanık , Orhan Mercan'ın şehit edildiği gün sanığın saat 23.30 sıralarında üzerinde kadın elbisesiyle hızlı bir şekilde yürüdüğünü söyledi.  Kilit kod adlı gizli tanık, "Sanığın koşar adımlarla olay yerinden geldiğini gördüm. Yüzünü net olarak gördüğümden eminim. Sanığı gördüğümde çok telaşlıydı. Olay gecesi sanık dışında kuşkulandığım başka birini görmedim. Sanığı gördüğümde olay yerinden koşar adımlarla sokağın aşağısına doğru ilerliyordu." dedi.  

Gizli Tanığın yalan beyanda bulunduğunu iddia eden Polat, tahliye talebinde bulundu. Cumhuriyet Savcısı mütalaasında , suçun vasıf ve mahiyeti ile mevcut delil durumu gerekçe gössterdi ve Polat'ın tutukluluk halinin devamının talep edildiğini belirtti. Mahkeme heyeti, Kemal Polat'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4230818/ak-partili-orhan-mercani-kadin-kiligindaki-terorist-katletmis