Aylardır Beklenen EKPSS Branş Sıralamaları Açıklandı!

ÖSYM, 2016 EKPSS branş bazında sıralamalarını resmi web sayfasındaki duyuru ile kamuoyuna aktardı. 

Geçtiğimiz günlerde KPSSCAFE olarak yaptığımız EKPSS BRANŞ SIRALAMALARI BEKLENİYOR haberimiz ardından ÖSYM branş sıralamalarını açıklamış bulunuyor. Adaylar TC KİMLİK NUMARASI VE ŞİFRELERİ ile sıralamalara ulaşabilir. 

ÖSYM branş sıralamalarını böyle açıkladı;
''2016 EKPSS: 
Branş Bazında Sıralamalar

2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI''

2016 EKPSS Branş Sıralamaları için TIKLAYINIZ.

Anında Haberiniz olsun..
Tüm KPSS haberleri ve bilgilendirmelerinden anında haberdar olmak için KPSSCAFE android ile ios uygualamalarını cep telefonunuza yükleyebilir, daha kolay erişim sağlayabilirsiniz. 
Kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, EKPSS Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4230422/aylardir-beklenen-ekpss-brans-siralamalari-aciklandi