Kredi Kartı Kullananlar İçin Son Gün Uyarısı!

Tüketici Hakları Derneği (THD) Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Topaloğlu, bankaların vatandaşlara sunduğu kredi kartlarını kullanan tüketicilere son gün uyarısında bulundu. Kartlardan yapılan alışverişler neticesinde biriken bonus-para, puan gibi tüketicilere verdiği birikimlerin yıl sonuna kadar mutlaka kullanılmasını istedi.

THD Başkanı Zonguldak Şubesi Başkanı Topaloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Kredi kartı kullanan tüketicilerimiz yaptıkları alışverişe karşı biriktirdikleri bonus-para puan gibi bankaların kendilerine verdiği birikimleri yılsonuna kadar kullanmalarında fayda vardır. Bazı bankalar, bu biriken paraları diğer yıla aktarmıyor, tüketiciler bu imkandan mahrum kalıyor. Bazı kampanyalar karşılığı verilen bonuslara kullanma süresi veriliyor, bu süreler geçince bu bonus veya para puanlar siliniyor. Bu nedenle bu puanların bir an önce kullanılmasında fayda vardır” ifadelerini kullandı.

Banka ve kredi kartlarda biriken puanlar 2018'de kullanılabilecek mi?

Yılın son günlerine yaklaşılırken, vatandaşın yaptığı harcamalar sonucu banka ve kredi kartlarında biriken puanların 2019'A devredilip devredilemeyeceği merak konusu oldu.

Bankacılık sektörü yetkilileri, konuya ilişkin basında yer alan yanıltıcı haberlere işaret ederek, vatandaşın mevcutta sahip olduğu puanların yıl sonunda silinmeyeceğini, gelecek yıl da kullanılabileceğini belirtiyor.

Yetkililer, bankalar tarafından düzenlenmiş özel kampanyalar kapsamında kazanılan puanların kullanımında ise tarih sınırlaması olabileceğine dikkati çekerek, bunlara ilişkin ekstre ve mesaj yoluyla iletilen bilgilendirmelere dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulunuyor.

Uygulamaların bankadan bankaya değişiklik gösterebileceğine işaret eden yetkililer, kart sahiplerine, puanları konusunda bankalarını arayarak bilgi almalarını tavsiye ediyor.

Kaynaklar; Pusula Gazetesi

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4230376/kredi-karti-kullananlar-icin-son-gun-uyarisi